Szkolenie Garden Staging

Autorski program szkolenia GARDEN STAGING, realizowany przy współpracy z firmą Instytut Wnętrz, zapewnia zdobycie wiedzy niezbędnej do przygotowania części zielonych w nieruchomości, w której przeprowadzamy Home Staging. Zieleń we wnętrzu, odpowiednio przygotowany ogród, działka, balkon i taras, są koniecznym uzupełnieniem mieszkania i domu. Na kursie, pokazujemy kursantom, jak wydobyć atrybuty przestrzeni za oknem, jak ją przygotować i przedstawić, aby nieruchomość była kompletna i w możliwie najszybszym czasie zyskała nowych nabywców bądź najemców. Uczestnicy szkolenia otrzymują pokaźną dawkę wiedzy o roślinach i ich potrzebach oraz o aranżacji części zielonych. Każdorazowo przeprowadzamy warsztaty dostosowane do pory roku i dostępnego materiału roślinnego.

Szkolenie z GARDEN STAGINGU obejmuje szereg aspektów:

  • Na wstępie wprowadzamy kursanta w podstawową wiedzę z GARDEN STAGINGU. Omawiamy definicję i cel GS. Pokazujemy najczęściej zastane sytuacje, z jakimi mierzą się Garden i Home Stagerzy. Następnie omawiamy, jakie są najważniejsze zasady GS. W tej części pokazujemy, jak analiza terenu wpływa na dobór roślin, jaką funkcję pełnią poszczególne gatunki. Nauczamy, jak grać paletą barw, światła i kształtem roślin. Zgłębiamy cechy charakterystyczne dla 4 najczęściej spotykanych styli w ogrodzie. Przedstawiamy także, zalecane przez nas do GS, rośliny doniczkowe do ogrodów i wnętrz, akcesoria, meble i dekoracje. Nauczamy aranżacji przestrzeni za oknem, przechodząc z kursantami przez poszczególne etapy GS.
  • W kolejny etapie szkolenia wspólnie inspirujemy się. Pokazujemy kilka przygotowanych aranżacji. Zawsze ciekawi jesteśmy Waszego pierwszego wrażenia.
  • W dalszej części szczegółowo analizujemy kilka przypadków GS balkonu, tarasu, ogrodu, działki oraz części zielonych w mieszkaniu i domu. To blok, podczas którego wspólnie omawiamy z kursantami mocne i słabe strony prezentowanych GS.
  • Interaktywne wykłady są uzupełniane warsztatami tak, aby w pełni wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną. Ćwiczymy, jak przy użyciu niskiego budżetu, stworzyć spójną stylistycznie przestrzeń. Praktyczne zajęcia odbywają się z wykorzystaniem realnych materiałów roślinnych i akcesoriów dekoratorskich. Kursanci otrzymują na bieżąco informację zwrotną.

Spora dawka wiedzy, przyjazna atmosfera i twórcza energia gwarantowana!

Wybierz szkolenie

Aktualnie nie ma nowych terminów tego szkolenia.